Haberler

Antalya’ya BM stajlı genç aday

  • 0

AK Parti’nin 7 Haziran Genel Seçimleri için Antalya 5’inci sıradaki ismi Üsküdar Amerikan Lisesi mezunu ve İngiltere’deki Warwick Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tamamlayıp Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nde de stajyer olarak çalışan Sena Nur Çelik oldu.

Parlak kariyeriyle göz dolduran Çelik, hedefini yeni anayasaya katkıda bulunmak olarak açıkladı. AK Parti’nin TBMM’ye girecek milletvekillerinin seçileceği Antalya listesinin 5’inci sırasında hem genç hem de çok eğitimli bir isim var. 28 yaşındaki Sena Nur Çelik, Alanya Demirtaş kasabasında yaşayan ailesinin de desteğini alarak aday oldu.

İnsan Hakları Hukuku Uzmanı

Çelik 2004’te Üsküdar Amerikan Lisesi’nden, 2007’de ise İngiltere’deki Warwick Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu, dünyanın saygın okullarından London School of Economics’te Uluslararası Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans yaptı. Uluslararası İnsan Hakları Hukuku, AB Hukuku, Tahkim ve Sermaye Piyasaları konularına ilişkin çalışmalar yaptı. Aynı zamanda “Uluslararası Dengeler ve Dünya Siyaseti” konusunda da çalışma yürüten Çelik, TBMM’deki hedefini “Ak Parti’nin Yeni Türkiye Yeni Anayasa hedeflerine katkı verme” olarak açıkladı.

Kaynak: Star

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!