Haberler

Antalya’ya bilim, teknoloji ve turizm müjdesi

  • 0

Antalya’ya bir dizi program için giden Dışişleri Bakanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Milletvekili adayları ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretlerde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Mevlut Çavuşoğlu’na en genç milletvekili adayı Avukat Sena Nur Çelik diğer adaylar AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Köse ve İbrahim Aydın ile AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer eşlik etti.

AK Parti Manavgat İlçe Teşkilatını ziyaret eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu buradaki açıklamalarının ardından, Alanya’ya hareket etti. Çavuşoğlu burada açılışı yakın zamanda yapılacak olan Alanya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Çavuşoğlu, aynı zamanda milletvekili adaylarıyla da bilgi alışverişinde bulundu.

CCjgZmVW8AAcyJ4

Çavuşoğlu, ziyaretlerinin ardından Antalya için milletvekili adaylarıyla birlikte gerçekleşecek olan projeler ve çalışmaları kapsayan müjdeler verdi:

“TEKNOLOJİDE BİR NUMARAYIZ”

Özellikle gençleri hedef aldıklarını söyleyen Çavuşoğlu, “Türkiye’de genç diplomatlar için özel akademi düzenliyoruz. Geçen hafta bu nedenle 36 farklı ülkeden genç diplomatı ağırladı. Türkiye’nin tarihi, turistik, sosyal tanıtımının yanı sıra bu diplomatlara açtığımız akademide her konuda eğitim veriyoruz. Dışişleri Bakanlığımız bilişim ve teknolojiyi en iyi kullanan bakanlık olarak diğer ülkeler arasında birinci sırada yer alıyor.”

TURİZMDE ENDİŞEYE GEREK YOK

Son zamanlarda turizmle ilgili endişelerin arttığını ancak bu duruma gerek olmadığını söyleyen Çavuşoğlu, Haziran ayı itibariyle turist sayısında artış olacağını belirtti.
Tur operatörlerine verilecek uçak yakıtı desteğinin sürecinin Haziran ve Temmuz ayına uzatılması talebinde bulunan bir iş adamına da yanıt veren Bakan Çavuşoğlu, “Bu talebinizi en kısa zamanda Başbakanımız Davutoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanımız Ömer Çelik ile görüşeceğim. Haklı talebinizi ileteceğim. Ayrıca, THY’nin direk uçuşlarıyla ilgileniyoruz. Direk uçuşlarda bir tek Moskova kaldı. Turizm açısından direk uçuşlar önemli. Tanıtım eksikliğimizi artırarak, turizmde hedeflediğimiz noktaya geleceğiz. Bu nedenle kaygı ve endişe duymayın. Turist sayısında azalma değil artış olacak” dedi.

CCjctlfUIAAiTo6

BİLİŞİM TEKNOLOJİ VADİSİ ARIYORUZ

Antalya’da Teknoloji Merkezi oluşturmak için geniş bir arazi arayışı içinde olduklarını açıklayan Bakan Çavuşoğlu, bu projeyle ilgili şu bilgileri verdi:

“Antalya’nın yeni bir hamle yapması lazım. Yeni bir adım, yeni bir marka anlayışı demek. Bu nedenle bilişim ve teknoloji vadisi oluşturarak, Ar-ge çalışmalarının da yapılacağı geniş arazi arayışını girdik. Önce Kepez’de bir yer düşündük ama uygun alan bulamadık. Arayışımız ve konuyla ilgili çalışmalarımız sürüyor” dedi.

NATO DIŞİŞLERİ BAKANLARI ANTALYA’DA

Mayıs ayının 14- 16 tarihleri arasında NATO ülkelerinin dışişleri bakanlarını Antalya’da ağırlayacaklarını ilk kez açıklayan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’nın diploması bölgesi olması içinde adım attıklarını dile getirdi.
Kaynak : Haber7

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!