Haberler

Antalya Milletvekili Adayı Sena Nur Çelik’ten Kutlu Doğum mesajı

  • 0

Bugün, Hz. Peygamber(sav)in önümüze bir ışık olarak koyduğu ‘birlikte yaşama ilkeleri’ne her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.

Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın her yıl kutladığı ve Peygamber Efendimizi ‘anmaktan anlamaya’ doğru giden yolda çok önemli bulduğum bir Kutlu Doğum Haftası’nı daha idrak etmenin mutluluğunu yaşıyorum.

Biliyorsunuz, bu yılki Kutlu Doğum Haftası’nın ana teması ‘Hz. Peygamber(sav) ve birlikte yaşama ahlakı’ olarak belirlendi.

Gerçekten de, dünyamızın en çok ihtiyaç duyduğu hususlardan biri; ırk, din, mezhep, meşrep ayırmaksızın ‘birlikte yaşayabilecek’ bir düzlem geliştirebilmektir. Hepimizin Adem’in ve Havva’nın ‘yaratılışta eşit çocukları’ olarak dünyaya geldiğimiz gerçeğini unutmazsak daha yaşanabilir ve varlığı sürdürülebilir bir dünya hedefi gerçek olacaktır.

Bugün, savaşlarla, ölümlerle, sömürü düzeniyle, maddi çıkarlar yüzünden yurtlarından edilmiş milyonlarca insanla karşı karşıyayız. Bu noktada Hz. Peygamber(sav)’in önümüze bir ışık olarak koyduğu ‘birlikte yaşama ilkeleri’ne her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.

Bu vesileyle, siz değerli Antalyalı hemşerilerimin ve Islam Alemi’nin Kutlu Doğum Haftası’nı tebrik eder, bu güzel organizasyonun Hz. Muhammed(sav)’i ve onun mesajlarını anlamaya katkı sağlamasını temenni ederim.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Sena Nur Çelik
AK Parti Antalya Milletvekili Adayı

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!